Co powinieneś wiedzieć o fotografii sportowej?

Fotografia sportowa bywa mocno ekscytująca, jeśli posiadamy w tej kwestii właściwe pojęcie. Przedstawienie na zdjęciach eventu sportowego, nie patrząc na to czy to koszykówka, siatkówka, lub lekkoatletyka, może być może spowodować dużo zabawy.

Istotne będzie zrozumienie reguł sportu, który zamierzasz sfotografować. Im dokładniej znasz sport, tym atrakcyjniejsze będą twoje fotografie. Sprawdź książki, które uczą zasad sportu, najciekawsze pozycje sportowe, warianty obrazów, których trzeba szukać oraz komplet sprzętu do zastosowania.

Jeżeli dopiero zaczynasz tworzyć zdjęcia, należy poświęcić trochę czasu na opanowanie swojego sprzętu fotograficznego. Tworzenie zdjęć w trybie automatycznym daje ci nieznaczną kontrolę nad jakością zrobionych fotografii. Wygospodaruj trochę czasu na przećwiczenie z różnymi trybami aparatu, najbardziej z trybem manualnym.

Wprawdzie możesz zdecydować się na format JPEG, rekomenduję aby zdecydować się na przechwytywanie w trybie RAW. Umożliwi to zdecydowanie większą elastyczność przy edycji, szczególnie w wypadku trudnego oświetlenia. Sporo łatwiej będzie skorygować balans bieli, oraz odzyskać aspekty świateł i cieni.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s