Fotografia miejska moim okiem

Dlaczego fotografia miejska jest potrafi być tak efektowna? Z pewnością ciekawe pod względem architektonicznym budowle wypadają bardzo ciekawie na zdjęciach. Co prawda ujęcie prawdziwej jego istoty na poszczególnej fotografii jest szczególnie wymagające, ale gdy zdjęcie wyjdzie nam naprawdę fajnie, sprawia mnóstwo satysfakcji.

Najważniejsze, co ma w sobie i prezentuje miasto, może właściwie wychodzić inaczej w zależności od momentu dnia, a również pory roku. Rano miasta będą wyglądać spokojnie, a nocą być pełne witalności. W jaki sposób zrobić ciekawe zdjęcia miejskie? Nie będziemy ukrywać, że sporo fotografów plenerowych próbuje zorganizować swoje sesje w tak zwanej złotej godzinie. Jest to etap dnia, kiedy słońce wschodzi i tuż przed zachodem, kiedy miękkie złote oświetlenie jest w stanie wzmocnić wszelkiego rodzaju scenę.

Fascynujący motyw zdjęcia to najnormalniej w świecie niezbędna rzecz. Miej na uwadze, aby przewodni temat zdjęcia był umieszczony w środkowej części zdjęcia czy też na centralnym planie. Upewnij się, że masz odpowiednie połączenie atrakcyjnych obszarów pierwszego planu i to co znajduje się w tle na całym kadrze. W momencie kadrowania fotografii w budowanym wizjerze upewnij się, że dookoła krawędzi zdjęcia jest nieco miejsca, aby przyciąć ostateczny obraz.

Twój podstawowy plan jest tak samo kluczowy dla pełnej kompozycji kadru, jak twój pejzaż. Przemyśl to uważnie oraz umiejętnie ustaw kadr, korzystając z interesujących miejsc na centralnym planie. Na przykład, w momencie gdy stoisz na brzegu rzeki, poszukaj łodzi, które będą stanowić dobry element obrazu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s